KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 9039025
nr 903 9025
William Bodingh
(1882-1939), Sverige
Gouache, William Bodingh, signerad. 1925, Landskap, 38x59
William Bodingh, svensk bildkonstnär född 1882, död 1939.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 juli 2014
kl 19:36:46
100 kr
150 kr
250 kr
William Bodingh
Läs mer om William Bodingh
Gouache